O mně

Tak to jsem já
O mně
O mně
O mně
O mně
O mně
O mně
O mně
O mně
O mně
O mně

Mé jméno je Taras Povoroznyk, lidi mě znají pod přezdívkou Tary. Je mi 26 let a jsem původem z Ukrajiny, kde jsem žil devět let. V současné době se naplno věnuji svému podnikání a jsem pánem svého času. Natáčím aktivně videa na portál YouTube, řídím tři své firmy - Enjoy the Movement, Tary Camp a Tary Parkour.

Už od raného dětství jsem obdivoval akční filmy, kde se objevovaly prvky parkouru. Později ve 12 letech jsem narazil na parkourový film Yamakasi, okamžitě jsem chtěl "Být svobodný a volně se pohybovat", začal jsem šplhat na zdi a skákat z nich. Až v dubnu roku 2008 jsem se dostal k parkouru a od té doby se v tréninku posouvám dál.

Od roku 2012 natáčím různá zábavná či poučná videa na můj YouTube kanál a již jsem přesáhl hranici 700.000 odběratelů. Prostřednictvím těchto videí také motivuji děti a mladistvé k pohybu, za což jsem neskutečně moc rád. Seznámil jsem celou Českou republiku a Slovensko s nejlepším „sportem“ a tím je parkour.

V současné době žiji v Říčanech, kde také trénuji. Jako organizátor za sebou mám nespočet úspěšných akcí, přes 120 Tary Parkour Workshopů, 12 nočních akcí s názvem Enjoy the Night, 16 turnusů Tary Campu a tří letou zkušenost s trénováním dětí na Tary Parkour Kroužku. Mám také velké zkušenosti s natáčením ve filmech jako dublér či kaskadér a také reklam pro různé značky a firmy.

Do budoucna bych byl rád, kdyby veřejnost více pochopila, o čem je toto umění pohybu, kterému se teď věnuje velká masa mládeže v Česku i na Slovensku.